Jak działa państwowa gospodarka mieszkaniowa?

http://www.nazarty.net/jak-dziala-panstwowa-gospodarka-mieszkaniowa/

Historia budownictwa mieszkaniowego 1970 – 1985

W latach 70-tych i 80-tych wybudowano wiele bloków z tzw. wielkiej płyty. Osoby urodzone w powojennej Polsce (urodzone w latach 50-tych i 60-tych) otrzymały takie mieszkania za symboliczną kwotę. Trwałość tych budynków oceniano na około 50, maksymalnie 80 lat.

Lata 2005 – 2020: kredyt na 30 lat na mieszkanie z wielkiej płyty

Synowie i córki powojennego pokolenia, czyli ci urodzeni w blokach z wielkiej płyty mieszkań za darmo od nikogo nie otrzymali. Są to ludzie urodzeni w latach 70-tych i 80-tych. Oni musieli je sobie sami kupić. Zazwyczaj na kredyt. Często 30 letni.

Rok 2050: wyburzanie bloków z wielkiej płyty

Gdy w 2048 roku Grzegorz (ur. 1984, lat 64) i Agata (ur. 1988, lat 60) dzielnie spłacą swoje mieszkanie w 10 piętrowym wieżowcu z wielkiej płyty. Dwa lata później usłyszą w dzienniku TV o… wyburzeniach bloków, którym Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego cofnął decyzję na użytkowanie.

Rząd: 10 tysięcy ludzi znajdzie pracę przy wyburzaniu bloków z wielkiej płyty!

Rząd natomiast będzie cieszył się, że 10 tysięcy ludzi w całej Polsce znajdzie pracę… przy wyburzaniu i kruszeniu gruzu bloków z wielkiej płyty. A kruszyć będzie co, gdyż wielka płyta to betonowe płyty połączone stalowymi prętami. Prętami, które w ramach upływu lat korodują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *