Górnicy z JSW z jednym dzieckiem otrzymają 500 zł na dziecko?

http://www.nazarty.net/gornicy-z-jsw-z-jednym-dzieckiem-otrzymaja-500-zl-na-dziecko/

Jest szansa, że przynajmniej część górników zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej z jednym dzieckiem otrzymają 500 zł na dziecko.

Średnia pensja w tej spółce w 2015 roku wyniosła 7500 zł brutto. Oznacza to wynagrodzenie netto na poziomie około 5000 zł. Próg dla rodzin z jednym dzieckiem wynosi 800 zł / osoba a więc 2400 zł dla całej rodziny.

Jak to możliwe, że pracownicy tej spółki mogą otrzymać 500 zł na dziecko posiadając jedno dziecko w rodzinie? Tłumaczymy…Związkowcy chcą by przy pobieraniu 500 zł na dziecko uwzględnić w dochodzie pracownika JSW stratę spółki. A ta za 3 kwartały 2015 roku wyniosła 652 mln zł. Co oznacza średnią miesięczną stratę, przypadającą na pracownika na poziomie 2786 zł (w JSW zatrudnionych jest około 26 tysięcy osób).

Gdyby więc odjąć od średniego wynagrodzenia uzyskaną przez JSW stratę średnia pensja pracownika JSW wyniosłaby 2213 zł, co – przy jednej osobie utrzymującej rodzinę – dochód kwalifikujący się do uzyskania 500 zł na dziecko.

4 przemyślenia nt. „Górnicy z JSW z jednym dzieckiem otrzymają 500 zł na dziecko?”

 1. Szczytem żartów to jest liczenie deputantu węglowego do wypłaty. Węgiel się górnikówi należy i wiadomo że powinien być bezpłatny i to bez limitu bo górnicy wydobywają węgiel.

  Bony żywnościowe to nie żadne wynagrodzenie bo za ciężką pracę należy się dobrze zjeść.

  Ale to nic… koniec wyzysku w tym JSW, za 6 lat ida na emerytura biora te nedzne 5000 emerytury i jada do czech robic na gruba…

  1. P.S. za taka ciezka robota kazdy gornik bez wzgledu na dochod powinien dostac 1000 zl na dziecko i to rowniez pelnoletnie

  2. Teresa, wdowa po górniku: 4124 netto emerytury, nie przepracowała ani roku + aktualna żonata z innym emerytem górniczym: 5638 zł netto emerytury pisze:

   Przepraszam bardzo ale chyba nie chcesz górnikom zabierać deputantu? To jest oczywiste że górnik dostaje i dostaje nawet za malo.

   Wiem, wiem, piekarz nie dostaje chleba ani pracownik Tesco bonów na zakupy ale górnik dostaje i dostawał i ma dostawać. Rozumiesz to? Bo ja tak nie rozumiem tylko dlaczego ktoś chce im tego zabierać… ja nikomu do portfela nie zaglądam.

 2. Teresa, wdowa po górniku: 4124 netto emerytury, nie przepracowała ani roku + aktualna żonata z innym emerytem górniczym: 5638 zł netto emerytury pisze:

  Przepraszam bardzo ale dlaczego górnicy nie mieliby dostawać 500 zł na dziecko? Powinien dostać i 1500. To bardzo dobry pomysł i mi się osobiście bardzo podoba. Górnictwo stanowi jeden z filarów śląska. Kto chce zabrać górnikom walczy ze Śląskością! Górnictwo utrzymuje całe województw Śląskie, kiedy to wreszcie zrozumiecie gorole?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam *